معرفی نرم افزار Step 7

معرفی نرم افزار STEP 7 و نحوه کارکرد آن

آموزش نرم افزار step 7
آموزش نرم افزار step 7

همانطور که میدانید برای درک و آشنایی با نرم افزار Step 7  و نحوه کار و کاربرد آن شما باید مقداری دانش عمومی از تکنولوژی اتوماسیون و همچنین آشنایی با کامپیوتر و سیستم های کامپیوتری شبیه ساز و سیستم های عامل MS Windows 2000 Professional, MS Windows XP Professional , MS Windows Server 2003 داشته باشید .

برای آشنایی با  نرم افزار Step7 باید اطلاعاتی درباره بخش های اصلی آن شامل :

 • اطلاعات پایه کار کردن با نرم افزار Step7
 • نحوه شروع به کار و تنظیمات دستی نرم افزار Step7
 • برنامه نویسی نرم افزار Step 7
 • نحوه پیکربندی سخت افزاری و اتصالات ارتباطی از S5 به S7
 • نحوه کار با مبدل دستی

داشته باشید و همچنین برای ارجاع و تنظیم برخی دیگر از تنظیمات در نرم افزار Step 7  نیاز به ارجاع بخشهای زیر خواهید داشت :

 • Ladder Logic (LAD) / Function Block
 • Diagram (FDB) / Statement List (STL) for S7-300/400
 • استاندارد ها و عملکرد سیستم ها برای S7-300/400
نرم افزار STEP7
نرم افزار STEP7

تاریخچه نرم افزار STEP 7

نرم افزار STEP7 در سال 1995 به عنوان جایگزین STEP 5 در بخش برنامه نویسی کنترل کننده های منطقی خانواده زیمنس ارائه شده که اولین سیستم عاملی که این نرم افزار تحت آن شروع به کار نمود ویندوز 3.1 بود پس از این تاریخ نحوه برنامه نویسی و پروگرمینگ PLC ها توسط نرم افزار  STEP 7 تبدیل به نوعی استاندارد در کشور آلمان و متعاقب آن در دیگر کشورها شد در سال 1998 شرکت زیمنس نسخه جدید این نرم افزار را تحت سیستم عامل ویندوز 95 ارائه داد و در سال 2003 با اضافه کردن بخش و گزینه های بیشتر در بخش برنامه نویسی و کنترل کننده نسخه ویندوز 98 آن ارائه شد روند رو به رشد این نرم افزار و آپگریت های بخش های مختلف آن در اکتبر سال 2006 منجر به ورود نسخه جدید آن تحت سیستم عامل ویندوز XP گردید این روند و تغییرات در نرم افزار STEP 7  تحت مدیریت و نظارت بخش فنی و مهندسی و همچنین بخش توسعه دهندگان AG  شرکت زیمنس تا فبریه سال 2016 ادامه داشت که نهایتا تحت عنوان سرویس پک نهایی این نرم افزار نسخه ویندوز 10 آن ارائه شد .

معرفی محصول و نرم افزار Step 7

به طور کلی جواب این سوال مهم که نرم افزار STEP 7 چیست؟ را می توان اینگونه داد که نرم افزار STEP 7 بسته نرم افزاری استانداردی است که  برای تنظیم و برنامه نویسی کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی SIMATIC طراحی و ساخته شده است .

در واقع این پکیج بخشی از نرم افزار صنعت SIMATIC است.

نرم افزار STEP 7 برای سیستم های عامل و برنامه های زیر دارای نسخه های استاندارد می باشد :

 • STEP 7 Micro/DOS and STEP 7 Micro/Win و همچنین برای برنامه های کاربردی و مستقل ساده تر بر روی SIMATIC S7-200.   و همچنین STEP 7 برای برنامه های سیستم های SIMATIC S7-300 / S7-400  SIMATIC M7-300 / M7-400  و SIMATIC C7 قابل استفاده با طیف گسترده ای از توابع به شرح زیر :
 • امکان تعمیم به عنوان یک گزینه و انتخاب توسط محصولات نرم افزاری در نرم افزار صنعتی SIMATIC
 • امکان انتخاب و تعیین پارامترها برای عملکرد ماژول ها و پردازنده های ارتباطی
 • امکان استفاده از حالت چند کامپیوتری
 • امکان استفاده از ارتباطات داده های جهانی
 • امکان انتقال داده ها بر اساس کاربرد و استفاده از بلوک های عملکرد ارتباطی
 • امکان پیکربندی اتصالات

وظایف اساسی و پایه نرم افزار STEP 7

هنگامی که شما یک ساختار و ترکیب اتوماسیون به وسیله نرم افزار Step 7  ایجاد میکنید یک سری از وظایف اساسی و پایه وجود خواهد داشت .

اگر به شکل زیر توجه کنید متوجه خواهید شد که یکسری وظایف پایه و اساسی وجود دارد که برای اکثر پروژه ها باید اجرا و انجام شود که همه آنها باید به یک روش اساسی اختصاص یابد که البته باید این وظایف و نحوه اجرا و تنظیم آن توسط کتابچه راهنمای به طور دقیق بررسی و تطبیق داده شود .

روش های جایگزین و پشتیبان  در نرم افزارSTEP 7

همانطور که در شکل بالا نشان داده شده است، شما دو روش جایگزین در نرم افزار STEP 7 دارید:  ابتدا می توانید سخت افزار را پیکربندی و تنظیم و سپس بلوک ها را برنامه ریزی و پروگرمینگ را انجام دهید و با توجه به این روش ، می توانید اولین بلاک را بدون پیکربندی سخت افزار برنامه ریزی و تنظیم نمایید

این روش بیشتر برای ادغام بلوک های برنامه ریزی شده در یک پروژه و همچنین برای کارهای تعمیر و نگهداری توصیه می شود.

باید توجه داشته باشید که برای تغییر در سیستم و نحوه پیکربندی و همچنین اضافه یا کم نمودن بخش و برنامه نویسی های مختلف باید حتما از دفترچه راهنما کمک بگیرید .

در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی تصویر زیر پکیج آموزش و نرم افزار step 7 را با قیمت مناسب از فروشگاه PLC Training تهیه کنید.

پکیج آموزشی و نرم‌افزاری STEP 7 زیمنس
پکیج آموزشی و نرم‌افزاری STEP 7 زیمنس
نرم افزار STEP 7 چیست؟
نرم افزار STEP 7 چیست؟

شرح مختصری از مراحل و نحوه انجام کار

 • نصب نرم افزار STEP 7 و فعال سازی مجوز اولین بار که از نرم افزار STEP 7 استفاده می کنید،
 • نرم افزار Step 7 را نصب کرده و کلیدهای مجوز را از دیسک به دیسک سخت انتقال دهید (مراجعه کنید به دفترچه راهنما و قسمت مراحل نصب نرم افزار STEP 7 و Authorization).
 • قبل از اینکه با نرم افزار STEP 7 شروع  به کا ر کنید برنامه ریزی کنترل کننده را انجام دهید ، برنامه ریزی اتوماسیون خود را که شامل تقسیم فرایند به انجام تک تک وظایف فردی برای ایجاد یک نمودار تنظیمات (همچنین روش عمومی برای برنامه ریزی یک پروژه اتوماسیون) را برنامه ریزی و تنظیم کنید.
 • طراحی ساختار برنامه. وظایف توصیف شده در پیش نویس طراحی کنترل کننده خود را با استفاده از بلوک های موجود در مرحله هفتم (به بلوک ها در برنامه کاربر مراجعه شود) به ساختار برنامه تبدیل کنید. نرم افزارSTEP 7 را با استفاده از رابط کاربر ویندوز آغاز کنید (همچنین با استفاده از دفترچه راهنما مراحل شروع نرم افزار STEP 7 را نیز بررسی کنید).
 • یک ساختار پروژه را ایجاد کنید توجه داشته باشید که یک پروژه مانند پوشه ای است که تمام داده ها در یک ساختار سلسله مراتبی ذخیره می شوند و در هر زمان در دسترس شما هستند. پس از اینکه یک پروژه ایجاد کردید، تمام وظایف دیگر در این پروژه اجرا می شود.
 • حال نوبت به انجام پیکربندی یک ایستگاه می رسد که برای این کار هنگامی که شما ایستگاه را پیکربندی می کنید، کنترل کننده برنامه نویسی را که می خواهید استفاده کنید تعیین می کنید. به عنوان مثال، SIMATIC 300، SIMATIC 400
 • بعد از مرحله پیکربندی ایستگاه نوبت به پیکربندی سخت افزار میرسد و زمانی که شما سخت افزاری را که در یک جدول پیکربندی مشخص و سپس پیکربندی کنید که کدام ماژول ها می خواهید برای نحوه اجرای اتوماسیون مشخص شده از جانب شما استفاده شود و کدام آدرس ها برای دسترسی به ماژول ها از برنامه کاربر استفاده میکند. کاربرد انواع ماژول ها می تواند با استفاده از پارامترهای تعیین شده در دفترچه راهنما مشخص و تغییر یابد .
 • مرحله بعد پیکربندی شبکه ها و ارتباط بین ارتباطات پایه و ارتباطات یک شبکه از پیش پیکربندی شده است. برای این منظور، شما باید زیر شبکه های مورد نیاز برای شبکه های اتوماسیون خود را ایجاد کنید، خواص زیر شبکه ، خواص اتصال شبکه و همچنین هر اتصال ارتباطی مورد نیاز برای ایستگاه های شبکه را تنظیم کنید در این بخش نیز مراجعه به دفترچه راهنما و بررسی امکانات و گزینه های موجود بسیار ضروری و لازم است .
 • تعریف نمادها شما می توانید نمادهای محلی یا مشترک که دارای نام های توصیفی بیشتری هستند را در یک جدول نماد تعریف کنید تا به جای آدرس های مطلق در برنامه کاربری خود استفاده شود .

معرفی محصول و نصب نرم افزار

با توجه به توضیحات بالا استفاده از نرم افزار Step 7 این امکان را به شما می دهد که یک برنامه با استفاده از زبان های مخصوص برنامه نویسی ایجاد کنید . و آن با یک ماژول یا مستقل از یک ماژول مرتبط کنید و سپس برنامه و ماژول ارتباط یافته را به عنوان یک بلوک یا فایل منبع و یا نمودار ذخیر کنید البته برای انجام و روش پایه و مقدماتی ایجاد بلوک های منطقی و همچنین اطلاعات پایه در مورد برنامه نویسی باید به دفترچه راهنما وفایل های منبع مراجعه کنید .

شما میتوانید برای تولید و ارزیابی داده های مرجع فقط از سورس S7  استفاده کنید تا اشکال زدایی و اصلاح برنامه کاربر خود را راحت تر انجام دهید .

برای پیکربندی پیام ها ابتدا باید پیام های مربوط به بلوک را با متون و ویژگی های آنها ایجاد کنید و با استفاده از برنامه انتقال، اطلاعات پیکربندی پیام ایجاد شده را به پایگاه داده سیستم عامل رابط (مثلا SIMATIC WinCC، SIMATIC ProTool )منتقل کنید.

آشنایی با نرم افزار STEP7
آشنایی با نرم افزار STEP7

پیکربندی متغیرهای کنترل و نظارت

اپراتور شما در نرم افزار STEP 7 ابتدا باید یک کنترل کننده اپراتور و متغیرهای نظارت را ایجاد کند سپس ویژگی های مورد نیاز آنها را تعیین کند  و با استفاده از برنامه انتقال داده ها و اطلاعات ، کنترل اپراتور و نظارت بر متغیرهای ایجاد شده را در پایگاه داده سیستم رابط و تنظیمات متغیرها برای کنترل و مانیتورینگ را انتقال دهد.   بعد از این مرحله باید دانلود برنامه ها به کنترلر قابل برنامه ریزی انجام شود و فقط توسطS7  پس از تمام تنظیمات، تعیین پارامترها و کارهای برنامه نویسی تکمیل شود.

شما می توانید کل برنامه کاربر یا بلوک های خاص خود را از طریق S7 به کنترل کننده قابل برنامه ریزی دانلود کنید.  پس از انجام این مراحل  CPU امکان اجرای فرامین توسط سیستم عامل را دارست . و پس از انتخاب یک سیستم عامل مناسب برای نحوه اجرای اتوماسیون تنظیم شده امکان انتقال سیستم کنترل به برنامه کاربر وجود خواهد داشت .

در پایان با استفاده از تست های برنامه و تست مانیتورینگ و تست سخت افزار و بررسی اطلاعات و ماژول ها اتوماسیون قابل اجرا و کاربردی خواهد شد .

 

0 نظرها
آگهی استخدام اتوماسیون صنعتی

استخدام مهندس برق در تهران

یک شرکت مهندسی معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

عنوان شغلیتعداد و جنسیتشرایط احراز
مهندس برق(گرایش الکترونیک)1 نفر آقا
 • با سابقه کار حداقل 3 سال
 • آشنایی کامل با یو پی اس ،و مرکز داده
0 نظرها
سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس

آشنایی با سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس

سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس  چیست ؟

همانطور که میدانید سیستم های ریداندانت شرکت زیمنس مجموعه ای از عملکرد های خاص شامل برنامه ریزی ، برنامه نویسی پردازنده ها ، ارتباطات بین ماژول ها و سیستم ها و …. جهت تشکیل یک اتوماسیون صنعتی در بخش های مختلف صنعت با عملکردها و رفتار مختلف و متناسب با خواست کاربر یا سیستم می باشد .

اما در سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H  که موضوع مبحث ماست یکی از مهم ترین بخشها تکثیر و دابل کردن سی پی یو هست و بیان دیگر تنظیم و موازی کردن دو یا چند سی پی یو برای یک پروژه که همان برنامه مورد نظر کاربر و همان داده های پروژه را به صورت موازی پردازش و تکرار میکند . که برای این عمل و سیستم ریداندانت و همگون سازی چندین اتصال بین سی پی یو هاست  که با استفاده از سیستم های ریداندانت و قابلیت این سیستم ها در صورتی که یک سی پی یو نتواند پردازش و کارکرد درست داشته باشد سی پی یو دیگر کنترل پروسه را به دست گرفته و سیستم و اتوماسیون را حفظ نماید این ویژگی یکی از مهمترین کاربرد های سیستم های ریداندانت در اتوماسیون صنعتی محسوب میشود که در صنعت های مختلف و با کاربردهای گوناگون بسیار حیاتی و نجات بخش می باشد .

 

اهداف استفاده از سیستم های ریداندانت زیمنس

با توجه به توضیحات مختصری که در بالا داده شد تعدادی از قابلیت ها و علت استفاده از سیستم های ریداندانت زیمنس را ذکر میکنیم :

 • بالا بردن قابلیت دسترسی بیشتر و همچنین ضریب اطمینان کارکرد یک سیستم اتوماسیون
 • جلوگیری از توقف و ایست سیستم اتوماسیون در صورت بروز خطا
 • جلوگیری از ایجاد باگ و خرابکاری در روند اجرای اتوماسیون
 • حفاظت از حرکت اتوماسیون ، جلوگیری از خسارات مالی و جانی
 • جلوگیری از خاموش شدن و قطع کلی یک سیستم اتوماسیون

توجه :

سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس  یک سیستم مقاوم در برابر قطع و توقف است و نباید با سیستم های محافظتی و حفظ ایمنی اشتباه گرفته شود و این سیستم یک اتوماسیون با کمترین ضریب خطاست و نه یک سیستم بدون خطا و شکست ناپذیر در نتیجه سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس  نباید به هیچ وجه برای کنترل فرآیندهای مربوط به ایمنی و حفاظت های خاص مورد استفاده قرار گیرد .

ریداندانت S7 1500 زیمنس
ریداندانت S7 1500 زیمنس

محل های مورد استفاده و مناطق کاربردی سیستم های ریداندانت   S7 1500 R/H زیمنس

یکی از مناطق پر کاربرد برای سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس در اتوماسیون های است که درجه بالایی از قابلیت اطمینان و در دسترس بودن سیستم نیاز باشد و همچنین در اتوماسیون هایی که پیکربندی انحصاری از مهمترین اجزای اتوماسیون باشد و کاهش کارایی سیستم باعث صدمه اتوماسیون گردد  و احتمال وقفه تولید و پیامدهای خطاهای جزئی در تولید باعث خطرات مکانیکال و الکتریکال گردد و همچنین هزینه های خرابی و وقفه اتوماسیون جبران ناپذیر باشد .

در نتیجه با توجه به این توضیحات سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس با توجه به نحوه عملکرد در اتوماسیون یک سیستم از تمامی موارد ذکر شده جلوگیری نموده و شاید در ابتدای طراحی و راه اندازی این گونه سیستم ها کمی هزینه های ساخت و طراحی را بالا ببرد اما با توجه به مزایا و ویژگی های که دارد در مدت زمان استفاده باعث بازگشت سرمایه و جلوگیری از هزینه های جبران ناپذیر خواهد شد .

در نتیجه میتوان این ویژگی را نیز از سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس برشمرد که در محل هایی که صرفه و تولید مداوم باعث ایجاد چرخه اقتصادی و مالی یک اتوماسیون میشود وجود سیستم های ریداندانت بسیار ضروری و واجب است .

با توجه به قابلیت های توضیح داده شده و اضافه کردن این مطلب که طول عمر سیستم های ریداندانت معمولا زیاد و طولانی است زمان مختل شدن و از کار افتادن آن بالا می باشد میتوان این سیستم را در مناطق زیر به صورت کاملا کاربردی به کار برد :

 • تونل ها و مسیر های تردد اتومبیل ها و قطارها
 • فرودگاه ها مخصوصا محل قرار گیری نقاله های مخصوص بار
 • مترو و تمامی مسیرهای که ترن در محل های مسقف حرکت میکند
 • در خط های تولید ساخت کشتی
 • در گلخانه هایی که توسط تسویه فاضلاب و متصل به سیستم های تسویه تولیدات دارند
 • انبار های بزرگ جابجایی کالاها مانند بنادر و خلیج های بارگیری

تشریح ساده نحوه عملکرد سیستم های ریداندانت   S7 1500 R/H زیمنس

برای توضیح چگونگی و نحوه عملکرد سیستم های ریداندانت و اطلاعات ذکر شده در بالا با یک مثال مطلب را تشریح میکنیم . فرض کنید در محلی مانند تونل های شهری که مسافت و طول تونل زیاد باشد بخواهیم از این سیستم استفاده کنیم که به اصلاح فنی باید نوعی سیستم در محل مستقر گردد که زمان خواب نداشته باشد و از خواب سیستم در تمام مدت طول اجتناب شود راه حل این گونه محل ها سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس است بدین ترتیب که وظیفه اتوماسیون توسط این سیستم مشخص می گردد و اتوماسیون کنترل روشنایی در تمامی مسیر تونل و همچنین تهویه در تونل با توجه به تنظیم سنسور های غلظت آلاینده ها در داخل تونل و کنترل مقدار غلظت توسط فرمان به دستگاه تهویه و …. را بعهده میگیرد و مراحل اتوماسیون به صورت دائمی و بدون توقف و خاموشی انجام میگردد.

در نتیجه با استقرار سیستم ریداندانت در طول مسیر طول عملیات بی وقفه سیستم تهویه و حفظ غلظت استاندارد آلاینده ها زیر سطح مشخص شده و همچنین کنترل ایمنی تونل مثلا در صورت بروز آتش سوزی در تونل یا خرابی خودرو ها در تونل به صورت اتوماسیون انجام میشود .

چگونگی انجام این اتوماسیون توسط سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس

فرض کنید که طول تونل به مانند شکل زیر باشد :

 آموزش S7 1500
آموزش S7 1500

ابتدا سه فن تهویه مخصوص که کنترل سرعت فن در خط کنترل اتوماسیون و به صورت متغییری از سنسور های آلاینده ها برنامه نویسی و مشخص میشود و در خط اتوماسیون مستقر میگردد و همچنین  اطلاعات و داده های سیستم اندازه گیری غلظت آلاینده ها نیز در برنامه نویسی و برنامه ریزی اتوماسیون لحاظ میگردد که برای این کار سه سنسور در طول تونل تعبیه میگردد در کنار این تجهیزات دو پردازنده ( سی پی یو ) مقدار سطح آلاینده ها در هوا را دائما محاسبه و اندازه گیری نموده و توسط سیستم ریداندانت تحلیل میشوند علاوه بر این موارد مقدار روشنایی و نور تونل نیز توسط شش منبع نور مدیریت شده و دو چراغ راهنمایی نیز در ابتدا و انتهای تونل مستقر میگردد .

حال با توجه به تمام توضیحات بالا و همچنین آگاهی از نحوه برنامه نویسی و ترکیب ماژول ها و انتقال داده و رعایت موارد فنی و مهندسی دیگر سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس امکان هماهنگی و کنترل مدیریت تمامی خواسته های کاربر برای انجام دائمی و بدون خواب اتوماسیون مورد نظر کاربر را به عهده گرفته و موارد خواسته شده و مورد نیاز را اجرا میکند .

همانطور که ملاحظه نمودید با توجه به قابلیت ها و امکانات و ویژگی های سیستم های ریداندانت S7 1500 R/H زیمنس و اطلاعات مختصری که در این مورد بیان شد میتوان نتیجه گرفت که اگر تمامی موارد اتوماسیون های صنعتی را در نظر بگیریم و علم و دانش و تجهیزات مورد نیاز یک اتوماسیون را به طور علمی و بررسی شده به کار ببریم میتوانیم در بسیاری از بخش های یک سیستم صنعتی از سیستم های ریداندانت استفاده و بهره ببریم. و ضریب ایمنی ، راندمان ، صرفه جویی در هزینه و نیروی انسانی ، کاهش ضریب خطا ، عدم خواب سیستم و بسیاری از موارد دیگر را با اجرای این سیستم مدیریت کنیم .

0 نظرها
آگهی استخدام اتوماسیون صنعتی

استخدام مهندس برق در تهران

یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

عنوان شغلیشرایط احراز
مهندس برق
 • مهندس برق با حداقل مدرک کارشناسی
 • سابقه کار: 2 سال
 • مسلط بر نرم افزارهای تحلیل در طراحی مدار برق صنعتی، نقشه کشی برق و تهیه مدارک مهندسی
 • محل کار: تهران و ماموریت به شهرستان.
متقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به ایمیل زیر ارسال نمایند.
آدرس ایمیل: resume.ar98@gmail.com
0 نظرها
آگهی استخدام اتوماسیون صنعتی

استخدام کارشناس در شرکت دانش بنیان و بین المللی ایمن موج

شرکت دانش بنیان و بین المللی ایمن موج، تولید کننده محصولات الکترونیک مستقر در پارک علم و فناوری جهت تکمیل کادر خود در استان خراسان رضوی از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

کد آگهیعنوان شغلیجنسیتشرایط احراز
NEE821کارشناس شبکهآقا
 • سن: حداکثر 35 سال
 • نظام وظیفه: پایان خدمت، کفالت، معافیت( با بررسی شرایط)
 • تحصیلات: کارشناسی
 • ساعت کاری: تمام وقت( شنبه تا پنجشنبه )
 • داشتن 3 سال سابقه کاری مرتبط
 • محل شغل: مشهد

مهارت های فنی:

 • تسلط بر مفاهیم شبکه و  +network
 • تسلط بر مفاهیم امنیت شبکه و فایروال
 • آشنایی با کریو Kerio
 • تسلط به میکروتیک Mikrotik
 • تسلط به ویندوز سرور و اکتیو دایرکتوری
 • آشنایی با سوئیچ های سیسکو
 • آشنایی با مانیتورینگ شبکه
 • آشنایی با سخت افزار
 • مستند سازی با ابزار WORD و Microsoft Visio

مهارت های رفتاری:

 • مدیریت فشار و استرس( انطباق پذیری )
 • تصمیم گیری راهبردی
 • روحیه همکاری و کار تیمی

تسهیلات و امکانات رفاهی:

 • حقوق توافقی
 • بیمه
 • سرویس رفت و آمد
 EEE821طراح الکترونیکآقا
 • سن حداکثر 35 سال
 • نظام وظیفه: پایان خدمت، کفالت، معافیت( با بررسی شرایط)
 • تحصیلات: کارشناس یا کارشناس ارشد رشته برق
 • گرایش تحصیلی: مخابرات – الکترونیک – کنترل
 • حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط
 • ساعت کاری: تمام وقت( شنبه تا پنجشنبه )
 • محل شغل: مشهد

مهارت های فنی:

 • قدرت تجزیه و تحلیل و طراحی مدارهای الکترونیکی
 • شناخت کامل قطعات الکترونیکی مخصوصا SMD
 • تسلط بر طراحی برد مدارچاپی Altium Designer مخصوصا برد های SMD
 • تسلط در استفاده از دستگاه های اندازه گیری
 • آشنایی به مونتاژ برد مدارچاپی
 • تسلط به میکرو کنترولر ها مخصوصا ARMو به طور کلی تسلط به طراحی Embedded systems
 • آشنا یی با FPGA و VHDL
 • تسلط به مدارات آنالوگ و دیجیتال
 • تسلط به برنامه نویسی  اسمبلی و  ++C و C
 • آشنایی با Orcad
 • تجربه مهندسی معکوس برد های الکترونیکی
 • تسلط بر مستند سازی پروژه
 • آشنا به زبان انگلیسی
 • توانایی نقشه خوانی و تهیه مدارک فنی
 • بررسی و جمع آوری نیاز های طراحی برای محصولات جدید
 • عیب یابی بردهای الکترونیکی

مهارت های رفتاری:

 • تجربه و علاقه به کار تیمی
 • علاقمند به یادگیری موضوعات جدید

تسهیلات و امکانات رفاهی:

 • حقوق توافقی
 • بیمه
 • سرویس رفت و آمد
 MOEE821مونتاژ کار الکترونیکآقا
 • سن حداکثر 30 سال
 • نظام وظیفه: پایان خدمت، کفالت، معافیت( با بررسی شرایط)
 • تحصیلات: حداقل دیپلم
 • رشته تحصیلی: برق، الکترونیک
 • حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط
 • ساعت کاری: تمام وقت( شنبه تا پنجشنبه )
 • محل شغل: مشهد

مهارت های فنی:

 • تسلط کار با ابزارهای الکترونیک
 • آشنایی با مدارهای الکترونیک
 • آشنایی با تعمیر بردهای الکترونیک

مهارت های رفتاری:

 • تجربه و علاقه به کار تیمی
 • علاقه مند به یادگیری موضوعات جدید
 • روحیه انعطاف پذیری
 • خلاق و نوآور
 • توانایی رویارویی با مشکلات
 • تلاش گر

تسهیلات و امکانات رفاهی:

 • حقوق توافقی
 • بیمه
 • سرویس رفت و آمد
متقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به ایمیل یا شماره تلگرام و واتس اپ زیر ارسال نمایند و یا همراه زیر تماس حاصل نمایند.
توجه: لطفا هنگام ارسال رزومه کد آگهی را ذکر نمایید.
موبایل: 09056354621
تلگرام: 09056354621
واتس اپ: 09056354621
آدرس ایمیل: swhrm1@gmail.com
0 نظرها
آموزش پیشرفته PLC دلتا

آموزش پیشرفته PLC دلتا-(Analog Temp) آنالوگ دما

تهیه شده توسط : محمدجواد الماسی

Part 1: ( Dvp-04pt ) آنالوگ دمایی

محتویات قسمت اول آموزش پیشرفته plc دلتا :
1-تفاوت سیستم های انالوگ و دیجیتال
2-کاربرد انواع سنسور های انالوگ و دیجیتال
3-بررسی انواع کارت های دمایی دلتا
4-بررسی کامل انواع سنسور های دمایی
5-نحوه ی وایرینگ انواع سنسور های دمایی با کارت های 04Pt و 04Tc
6-نحوه ی تعریف کارت های انالوگ دمایی در برنامه wplsoft
7-معرفی دستورات FLT و INT
8-نحوه ی اسکیل کردن کارت دم

0 نظرها
آگهی استخدام اتوماسیون صنعتی

استخدام مهندس الکترونیک مسلط به طراحی مدارهای الکترونیک-اصفهان

شرکت فنی مهندسی معتبر، فعال در زمینه طراحی سیستمهای الکترونیکی مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان جهت تکمیل تیم R&D خود در استان اصفهان از بین فارغ التحصیلان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته الکترونیک با شرایط ذیل دعوت به همکاری می نماید.

عنوان شغلیشرایط احراز
مهندس الکترونیکشرایط عمومی:

 • سن زیر 35 سال

شرایط تخصصی:

 • رشته الکترونیک
 • مسلط به طراحی مدارهای الکترونیک
 • آشنایی با نرم افزار Altium Designer
 • آشنایی با میکروکنترل های ARM , AVR

از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم جهت تکمیل فرم استخدام، ابتدا روی لینک زیر کلیک کرده فرم استخدام را دانلود نموده و پس از تکمیل به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند. (در صورتی که ارسال رزومه در قالب فرم زیر نباشد به آن ترتیب اثر داده نخواهد شد.)

دانلود فرم

آدرس ایمیل: mt.estekhdam@gmail.com

منبع: ای استخدام

0 نظرها