استخدام کارشناس برق

استخدام برقکار صنعتی حرفه ای جهت کارخانه در تهران

به یک نفر برقکار صنعتی حرفه ای جهت کارخانه در تهران نیازمندیم.

تلفن: 02155273780 
0 دیدگاه
استخدام کارشناس برق

استخدام برقکارماهر جهت همکاری در تهران

به برقکار ماهر در تهران نیازمندیم …

موبایل: 09123079486 
0 دیدگاه

تاریخچه ی شرکت زیمنس آلمان

شرکت زیمنس یکی از معتبرترین شرکت های صنعتی در آلمان است که هم اکنون در زمینه های انرژی، صنعت، سلامت، زیرساخت و صنایع شهری فعالیت دارد و می توان گفت آیینه ی تمام نمای تاریخ فنی و مهندسی آلمان است. شرکت زیمنس با بیش از ۱۷۰ سال سابقه ی درخشان در عرصه ی مهندسی و نوآوری، شهرت و اعتباری جهانی برای خود کسب نموده است. پایگاه اصلی و مرکز مدیریتی کمپانی زیمنس در شهرهای مونیخ و برلین آلمان مستقر است و بنا به شعب گسترده ای که دارد، بزرگترین و معروفترین کمپانی صنعتی و ساخت و تولید اروپا محسوب می شود. به جرات می توان گفت محصولات زیمنس در زمینه ی سلامت و ساخت و تولید لوازم و تجهیزات پزشکی، یکه تاز عرصه ی تولید این تجهیزات در بازار بوده و بیش از ۱۲ درصد از درآمد زیمنس آلمان از این بخش فراهم می شود. واحد پر سود و پر فروش اولیه ی این شرکت مربوط به بخش اتوماسیون صنعتی زیمنس می باشد.تاریخچه ی شرکت زیمنس

 • شرکت زیمنس: آینه ی تمام نمای صنعت مهندسی آلمان

شرکت زیمنس عضو شاخص سهام Euro stoxx 50 بوده و به همراه شعبه ها و زیرمجموعه های مختلف خود هم اکنون بیش از ۳۷۰ هزار کارمند در اقصی نقاط جهان دارد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در رابطه با تاریخچه ی تاسیس شرکت زیمنس و معرفی محصولات این کمپانی ارائه دهیم. امیدواریم که خواندن این مطلب برای کاربران گرامی مفید و مثمر ثمر واقع شود.

 • تاریخچه ی تاسیس کمپانی زیمنس

 تاسیس کمپانی زیمنسورنر فون زیمنس (موسس کمپانی زیمنس)

استارت اولیه ی این شرکت در سال ۱۸۴۷ با طراحی و ساخت یک پوینتر تلگراف توسط ورنر فون زیمنس ۳۰ ساله زده شد. سپس وی و دوستش جورج هالسکه با مشارکت و همکاری همدیگر، کمپانی تولید تلگراف را با عنوان Siemens & Halske جهت طراحی و ساخت تلگراف های جدید و نوین تاسیس نمودند و با ۱۰ نفر نیرو کار خود را آغاز کردند. در سال ۱۸۴۸، زیمنس آلمان پیمانی را جهت توسعه ی نخستین خط تلگراف فاصله ی دور در اروپا بست که قرار بود به روش زیرزمینی از برلین تا فرانکفورت پیاده سازی شود. این پروژه ی عظیم در نهایت پس از حدود ۶۷۰ کیلومتر کابل کشی در سال ۱۸۴۹ پایان یافت و اولین کاربرد و استفاده ی چشمگیر از این خط تلگراف پس از انتخاب فرمانروای آلمان، فردریش ویلهم چهارم بود که از طریق این خط، خبر منصوب شدن او به سرعت و در کمترین زمان ممکن از فرانکفورت به برلین رسید.

نخستین قرارداد خارجی شرکت زیمنس در سال ۱۸۵۳ با دولت روسیه منعقد شد. این پروژه در راستای اجرای خط تلگرافی از ورشو تا پروس امضا شده بود. می توان گفت این پروژه نقطه ی عطفی برای آغاز فعالیت های شرکت زیمنس بود و پس از آن قراردادهای بعدی به تدریج به سمت این شرکت سرازیر گشتند. با افزایش قراردادها، جهت عملکرد بهتر و با کیفیت تر، این شرکت مرکز تولیدی دیگری را در شهر سن پترزبورگ به مدیریت کارل فون زیمنس برادر کوچک ورنر، احداث نمود. همین مرکز نوپا، عملیات ساخت و اجرای پروژه ی ۹۰۰۰ کیلومتری خط تلگراف روسیه را پذیرفت و با موفقیت نیز به اتمام رساند. دو سال بعد، تعمیرات خطوط تلگراف روسیه نیز به همین مرکز سپرده شد که مهمترین عامل توسعه و پیشرفت چشمگیر آن در اندک زمان ممکن بود. تا اینکه در سال ۱۸۵۵ مرکز سن پترزبورگ به یک شرکت و مجموعه ی مستقل تبدیل شد و کارل زیمنس به پاس تمام تلاش ها و موفقیت هایش، به مدیریت آن گماشته شد. این موفقیت های پی در پی و بزرگ در روسیه سبب رشد و پیشرفت قابل توجه شرکت زیمنس مستقر در برلین نیز شد و در سال ۱۸۵۶ نرخ صادرات محصولات زیمنس به چیزی حدود ۸۰ درصد رسیده بود که در مقایسه با رقبای موجود در بازار آن زمان، عدد قابل توجهی بوده است.

گسترش این مجموعه ی صنعتی تنها به روسیه ختم نشد و تنها ۳ سال پس از تاسیس پایگاه اصلی شرکت، مرکز فروش و نمایندگی آن ها در انگلستان نیز راه اندازی شد و ویلیام زیمنس، مدیریت آن را برعهده گرفت و نهایتا در سال ۱۸۵۸، مرکز لندن نیز به زیرمجموعه ای مستقل تبدیل گشت. محور اصلی فعالیت های شعبه ی لندن طی چندین سال متمادی در عرصه ی فروش کابل های زیر دریا بود. چند سال بعد، در سال ۱۸۶۳ شرکت زیمنس جهت استقلال از تولید کننده های کابل انگلیسی، پایگاه تولیدی مستقل خود را در نزدیکی لندن و در منطقه ی وولویچ احداث کرد و گام بزرگی در عرصه ی تولید کابل های زیر دریا برداشت. نکته ی بسیار جالب در راستای فعالیت های آغازین شرکت زیمنس برنامه ی اشتراک سود با کارمندان بود که نشانگر اهمیت نیروی کار و افزایش انگیزه در آن ها، حتی ۱۵۰ سال پیش در صنعت فنی و مهندسی آلمان است.

 • ایجاد تحول جهانی در صنعت برق

در سال ۱۸۶۶، ورنر فون زیمنس بزرگترین و مهم ترین تاثیر خود در تاریخ صنعت و مهندسی برق را به ثبت رساند. ورنر در پی تجربیات و تحقیقات مایکل فارادی، اصول و مبانی ساخت دینام را یاد گرفت و نخستین ماشین دینام را که اولین نسل از ژنراتورهای عظیم الجثه ی امروزی بود، به مرحله ی تولید رساند. زیمنس با هوشیاری فراوانی که داشت سریعا به ارزش اقتصادی این ماشین پی برد و در سال ۱۸۶۷ تمامی حقوق تجاری سازی و پتنت آن را به نام خود به ثبت رساند. امکان تولید و ساخت ماشین دینام نهایتا پس از ۱۰ سال و در سال ۱۸۷۶ محقق شد. معرفی این محصول، آغاز فصل جدیدی را در صنعت برق دنیا رقم زد. چرا که قابلیت تولید و توزیع جریان برق در مقیاس های بزرگ، شتاب زیادی به پیشرفت صنعت برق در سراسر جهان داد و مهندسی ولتاژ بالا حضور پررنگی در صنعت یافت. از نخستین کاربردهای این ماشین می توان به تامین روشنایی و همچنین تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی اشاره کرد.

طرح اولیه ماشین دینام

 • معرفی اجمالی اتوماسیون صنعتی زیمنس

محبوبیت و برتری سیستم های اتوماسیون صنعتی زیمنس بیشتر به دلیل تعهد کمپانی زیمنس به مهندسی برتر و فناوری می باشد و در چند دهه ی اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر فناوری اتوماسیون صنعتی زیمنس به ویژه در زمینه ی ساخت plc بوده ایم. ساده ترین و در عین حال پرکاربردترین نوع plc لوگو زیمنس یا مینی plc زیمنس می باشد. Plc که مختصر شده ی عبارت programmable Logic Controller می باشد، دارای مزایای بسیار زیادی در زمینه ی مدارات فرمان از جمله کاهش حجم مدار فرمان، کاهش عیب های مکانیکی، کاهش تایم تشخیص عیوب و کاهش مصرف انرژی می باشد. به تدریج تابلوهای قدیمی که متشکل از تعداد زیادی رله و تایمر و کنتاکتور بودند، جای خود را به پی ال سی ها داده اند.

مهمترین مزیت پی ال سی را می توان programmable یا برنامه پذیر بودن آن دانست و همین امر سبب انعطاف پذیر بودن و کاربرد بسیار گسترده plc در صنایع مختلف گشته است و کاربران در هر صنعتی متناسب با کار و فعالیت های خود، برنامه ای را برای پی ال سی نوشته و بر روی آن نصب می کنند. پی ال سی زیمنس با کیفیت و کارایی بالا و وزن اندکی که دارد، کاربردهای زیادی در صنعت و ماشین آلات بسته بندی، پله برقی ها و… دارد. همه ی پی ال سی ها از سه بخش اصلی Cpu، کارت های ورودی و کارت های خروجی ساخته می شوند. Cpu مغز Plc و واحد پردازش مرکزی بوده و وظیفه ی پردازش برنامه و صدور فرمان را بر عهده دارد. کارت های ورودی نیز با دریافت سیگنال های الکتریکی از سنسورها، آن ها را به دیتای مناسب و قابل قبول برای پردازش در Cpu تبدیل می کنند و در آخر کارت های خروجی دیتای صادر شده از Cpu را به سیگنال های الکتریکی مناسبی جهت اعمال به قطعات و عملگرها تبدیل می نمایند.

انواع PLC های زیمنس

انواع PLC های زیمنس

 • وضعیت کنونی کمپانی زیمنس

از دیگر افتخارات و موفقیت های شرکت زیمنس می توان به ساخت اولین خط راه آهن تمام الکتریکی، شکست انحصار خطوط تلگراف زیر دریا، ساخت ابزار آلات و ادوات جنگی، تولید محصولات زیمنس مرتبط با صنعت برق نظیر نورافکن ها، ناوهای جنگی، خودروهای زرهی و ساخت تجهیزات الکتریکی پزشکی اشاره کرد. همچنین زیمنس آلمان از پیشگامان انقلاب الکترونیک در جهان بوده است و با ساخت ترانزیستورها، کنترلرها و پی ال سی های بسیار پیشرفته، گام بزرگی در جهت ورود آسان به دنیای الکترونیک و مهندسی برق و دیجیتال برداشته است.

شرکت زیمنس در دهه ی ۶۰ میلادی، فعالیت خود را در زمینه ی ساخت و تولید کامپیوتر، ماشین های شوینده و قطعات سمی کنداکتور آغاز نمود و به یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی جهان مبدل گشت. این کمپانی همچنین از پیشگامان عرصه ی طراحی و ساخت انواع گوشی های موبایل بوده و با توجه به نیازهای روز دنیا، محصولات خود را به تدریج بیشتر و بیشتر گسترش داده است. به گونه ای که امروزه به یک واحد معتبر و برجسته در عرصه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی تبدیل شده است. هم اکنون طیف گسترده ای از محصولات و فناوری های اتوماسیون صنعتی زیمنس در سطح بازار جهانی عرضه می شوند که از میان آن ها می توان انواع پی ال سی ها، سیستم های ورودی/خروجی، نرم افزارهای کنترلی، ابزارهای برنامه ریزی، کنترل کننده ها، سیستم های سیموشن یا کنترل حرکت پیشرفته و بسیاری دیگر از محصولات این شرکت معتبر و مشهور نام برد.وضعیت حال حاضر شرکت زیمنس

همانطور که در آغاز متن نیز اشاره کردیم شرکت زیمنس در حال حاضر در ۴ زمینه اصلی سلامت، انرژی، صنعت و زیرساخت فعالیت دارد. این کمپانی در سرتاسر جهان دارای شعبه ها و مراکز نمایندگی و فروش بسیاری می باشد که بیش از ۳۷۰ هزار نیروی کار در آن ها مشغول به کار هستند و درآمد آن ها بر طبق آخرین آمار بدست آمده در سال ۲۰۱۷ حدود ۸۳ میلیارد یورو بوده است. جالب است بدانید که شعار سازمانی شرکت زیمنس هم اکنون Ingenuity for life می باشد که به معنی نبوغ زندگی است.

بنا به آنچه گفته شد می بینیم که خانواده ی زیمنس حق بزرگی بر گردن مردم جهان و به ویژه مردم آلمان دارند. ورنر زیمنس جوان کشاورز زاده ای که بسیار به رشته ی برق علاقمند بوده است و با تلاش و پشتکار فراوان توانسته است شرکتی را که امروزه نیز به همان نام خانوادگی خودش شناخته می شود، تاسیس کند. در طی چندین سال برادران، پسران و نوادگان ورنر، مدیریت شرکت زیمنس را بر عهده گرفتند و از آن در برابر اتفاقات جنگ جهانی اول و دوم و رقبای ابرقدرت بزرگ بازار جهانی محافظت نمودند. فروش محصولات کمپانی زیمنس در سال ۲۰۰۶ مرز ۱۰۰ میلیارد دلار را رد کرد و فعالیت آن در قریب به ۲۰۰ کشور جهان گسترش یافته است.

0 دیدگاه
استخدام کارشناس برق

استخدام یک نفر برقکار صنعتی در محدوده جاده ساوه

به یکنفر برقکار صنعتی با 5 سال سابقه با حقوق + بیمه + مزایای مکفی در محدوده جاده ساوه نیازمندیم.
تلفن: 02155263771

0 دیدگاه
نحوه عیب‌یابی PLC آلن بردلی سری 1756 و L61 مدل 5000 کنترل لاجیکس
استخدام کارشناس برق

استخدام کارشناس فنی پروژه(برق الکترونیک) تهران

یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

عنوان شغلیجنسیتشرایط احرازمحل خدمت
کارشناس فنی پروژهآقا
 • کارشناسی یا کارشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک
 • آشنایی به زبان انگلیسی
 • حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط
 • تسلط بر نرم افزار های SIEMENS ، Schneider , WAGO
 • تسلط بر نرم افزارهای فنی AUTOCAD
 • توانایی تهیه مستندات فنی
 • توانایی تحلیل فنی و تهیه LOGIC
تهران
نیروی خدماتی (آبدارچی و نظافت چی)آقا
 • دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم
 • مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه
 • حداکثر سن 30 سال
 • دارا بودن ظاهری مناسب و سلامت جسمی
 • دارا بودن معرف معتبر

افراد با سابقه در اولولیت هستند

دفتر مرکزی -تهران

تهران
از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.
لطفاً در قسمت Subject عنوان شغلی مورد نظر را درج نمایید.
آدرس ایمیل: hr@patsaind.com
0 دیدگاه
استخدام کارشناس برق

استخدام کارشناس R&D(رشته های برق و الکترونیک) در شرکت اوژن

استخدام شرکت اوژن

شرکت اوژن ، تولید کننده برتر سیستم های نگهداری اسناد و کالا جهت تکمیل نیروی انسانی خود در استان تهران از نیروهای خلاق ، فعال و مثبت اندیش با شرایط حقوق و مزایای عالی دعوت به همکاری می نماید.

عنوان شغلیتعدادشرایط احرازحقوق و مزایا
کارشناس R&D1 نفر
 • در خصوص اتوماسیون صنعتی و با تجربه کافی
 • فقط (رشته های برق و الکترونیک)
 • حقوق ثابت
 • بیمه
از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.
آدرس ایمیل: hr@ozhanco.com
0 دیدگاه
استخدام کارشناس برق

استخدام کارشناس انبارداری،مهندس صنایع،مهندس برق،جوشکار،برق کار

استخدام فرازکاویان

شرکت فرازکاویان جهت تکمیل کادر خود در استان تهران شهرک صنعتی پرند از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

ردیف شغلیعنوان شغلیتعداد/جنسیتشرایط احراز
1کارشناس انباردارییک نفر/آقا
 • جهت امور انبار
 • آشنا با نرم افزارهای انبار
 • توانایی کار فیزیکی
 • حداقل 5 سال سابقه انبار داری
2مهندس صنایعیک نفر/آقا
 • جهت واحد کنترل کیفیت
 • حداقل 5 سال سابقه کار
3مهندس برقیک نفر/آقا
 • جهت واحد برق
 • تسلط بر نقشه های برق صنعتی
 • حداقل 5 سال سابقه کار
4جوشکار ماهر3 نفر/آقا
 • جهت واحد جوشکاری
 • آشنا با جوشکاری های مختلف
 • حداقل 5 سال سابقه کار
5برق کار ماهر3 نفر/آقا
 • جهت واحد مونتاژ
 • آشنا به برق صنعتی
 • حداقل دیپلم برق صنعتی
 • 5 سال سابقه کار

از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.

آدرس ایمیل: farazkavian@gmail.com
0 دیدگاه